Hymn Rzeszów dla WOŚP 2022 "Jest jeszcze ocean" nagrany przez artystów z Rzeszowa i okolic. Autorem i kompozytorem utworu jest Robert Bartusik. Piosenka była już hymnem WOŚP w latach 90., a obecnie zyskała nowe brzmienie. Rzeszowski hymn WOŚP 2022 został nagrany w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio, a teledysk w Rzeszowskich Piwnicach. W projekcie wzięli udział: • Małgorzata Boć – wokal, • Dominika Kindrat – wokal, • Ewa Siembida - Jachym – wokal, • Marcin Iżela – wokal, • Konrad Baum – wokal, • Zbigniew Działa – wokal, • Sebastian Stachurski - wokal, gitary, • Wojciech Kwieciński – bas, • Przemek Nycz - perkusja , • Władysław Wiater – saksofon, • Marcin Dyś - instrumenty klawiszowe Reżyseria i montaż teledysku: Jaromir Czyż, Rafał Babiarz, Realizacja: Jacek Młodochowski, Koordynator muzyczny: Sebastian Stachurski, Produkcja: Estrada Studio 

Koncert The Freeborn Brothers

Sami o sobie piszą tak: "Chcemy zabrać Was w podróż do naszego świata, gdzie cygańskie serce spotyka amerykański folk, gdzie orkiestra bałkańska gra rocka, a niesamowita dawka energii nie pozwala ustać w miejscu!".

Tension Zero

Zespół tworzy pięć osób, muzycznych światów, spojrzeń przez pryzmat dźwięków na emocje i otaczającą rzeczywistość. Za mikrofonem stoi ćwierćfinalistka jednej z edycji Voice Of Poland Dominika Kobiałka. 

Żaneta Łabudzka

Finalistka wiosennej edycji programu Szansa na Sukces - Opole 2020. Pochodzi z Rzeszowa, a obecnie mieszka w Krakowie. Jest absolwentka kulturoznawstwa i pracuje jako muzyk, aktorka, a dodatkowo jest właścicielką firmy Dotsy. Żaneta wydała w 2019 roku debiutancki krążek Sama z Tobą. Jej pasją jest przede wszystkim muzyka, ale również aktorstwo i co ciekawe, moda vintage. Szerszej publiczności dała się poznać przez udział w programach muzycznych i serialach fabularnych. W tym roku Żaneta zadebiutuje na ekranach kin w filmie Żużel reż. Doroty Kędzierzawskiej. Finalistka wygrała jeden z odcinków Szansy na Sukces, podczas którego zaśpiewała kawałek Jestem twoim grzechem - Izabeli Trojanowskiej.

Gypsy and the Acid Queen

To pseudonim artystyczny Kuby Jaworskiego songwritera z Krakowa, który na koncie ma już bardzo dobrze przyjętą (zwycięstwo FAMY 2016, tytuł nadziei roku portalu So!music, oraz ponad 150 zagranych koncertów w całej Polsce) płytę zatytułowaną “Gypsy and the Acid Queen”

Mrzonki

Grupa muzyczna powstała w 2017 roku w Mielcu. Tworzy kompozycje autorskie - na pograniczu rocka alternatywnego i zimnej fali, w oparciu o surrealistyczne teksty i oryginalne, okraszone saksofonem, brzmienie. Mrzonki to mocne i alegroryczne słowa, charakterystyczna melodia i niepowtarzalny klimat. Zespół bardzo szybko zdołał wytworzyć swój niecodzienny i trudny do podrobienia styl.

Undefy

To niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej. Powstał z inicjatywy pochodzącego z Podkarpacia Rafała Biernackiego, wokalisty DispersE. Głównymi zagadnieniami poruszanymi w utworach Undefy są samoświadomość, miłość, istnienie i przemijanie. W grudniu 2019 roku grupa wydała swój pierwszy singiel pod tytułem "Quantum Gravity". Kilka miesięcy później został nagrany teledysk do drugiego singla “Escape”. W połowie listopada 2020 roku ukazał się debiutancki album "Light in Between".

Jesus Chrysler Suicide

Skład działa od 30 lat i ma spore grono fanów. Jego płyta "Schizovirus 0" w podsumowaniu miesięcznika "Tylko Rock", znalazła się na liście stu najlepszych płyt lat 90.

Audioties

To rzeszowski zespół funkcjonujący nieprzerwanie od 2015 roku. Każdy z jego członków pochodzi z odległych światów muzycznych, co przekłada się na różnorodność utworów. Nie da się jednoznacznie sklasyfikować gatunku muzycznego wykonywanego przez zespół, lecz jest mu zdecydowanie najbliżej do rocka. Występowali na jednej scenie z zespołami i gwiazdami takimi jak: Ewelina Lisowska, Red Lips, KSU, Farben Lehre, TSA, Cree, Dżem, Luxtorpeda. Obecnie zespół skupia się na promowaniu swojej nowo wydanej EP-ki, na której znajdują się między innymi numery takie jak "Czas", "Wrzuć na luz" i "Karma".

Rockaway

Heavy-roll-big-beatowcy z Rzeszowa nawiązują do najlepszych tradycji rocka z lat 70-tych i 80-tych i mają teksty po polsku, dzięki czemu ich muzyka jest bardzo komunikatywna i zawsze aktualna. Mają na swoim koncie cztery płyty. Pracują nad kolejnymi i nadal grają koncerty. Może przepadną w kręgach okołoharleyowych, a może nawiążą nowe, ciekawe znajomości. Robią to, co kochają, po swojemu i bez korzenia.

SubLunar

To podkarpacki zespół stworzony przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze. Każdy wniósł do grupy część swoich artystycznych fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

Pusta Przestrzeń

Grupa powstała jesienią 2015 roku w Rzeszowie. Zespół w swojej twórczości odwołuje się do różnych podgatunków alternatywnego rocka. Wśród najważniejszych inspiracji muzyków znajdują się indie rock, shoegaze, a także szeroko rozumiana polska muzyka pop rockowa.
 

Enchanted Hunters

To duet songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open'er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). 

Bobby the unicorn - koncert kameralny

Druga płyta solowego projektu Darka Dąbrowskiego to zbiór ośmiu utworów, gdzie gitary spotykają się z zimnymi syntezatorami rodem z lat 90. Album to swoista nostalgia za epoką VHS i melodiami znanymi ze starych gier. Jeżeli uważnie wsłuchacie się w szum wody, dane Wam będzie usłyszeć Syreni Śpiew.