Estrada Studio mieści się w zabytkowym budynku Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24. Pomieszczenia studyjne zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o jak najlepszym odizolowaniu od otaczającego świata. Praktycznie powstały one wewnątrz istniejących ścian budynku i zostały odseparowane od nich przy pomocy materiałów izolujących drgania i hałas napływające z zewnątrz i niwelujące głośne dźwięki ze studia. Live Room, Dead Room i Control Room to trzy osobne przestrzenie o odmiennych właściwościach akustycznych.

  • Live Room - jest przystosowany do rejestracji instrumentów wymagających dużej ilości odpowiedzi pomieszczenia. Dźwięk z instrumentu odbija się od ścian, podłogi i sufitu i powraca do mikrofonu w postaci przyjemnego, naturalnego pogłosu. Tutaj nagrywamy zazwyczaj perkusję i instrumenty perkusyjne, gitary akustyczne, instrumenty smyczkowe, dęte i grupowe wokale.
  • Dead Roomto z kolei pomieszczenie, w którym dźwięk zostaje wchłonięty przez otaczające ściany, dając przez to możliwość swobodnego kształtowania przestrzeni akustycznej w późniejszych etapach produkcji nagrania. Tutaj nagrywa się wokale i głośne wzmacniacze gitarowe.
  • Control Roomto miejsce, w którym znajduje się większość sprzętu potrzebnego do rejestracji dźwięku. Przypomina dobrze zaaranżowane wnętrze zwykłego pokoju, w którym wypoczywamy i słuchamy muzyki.
     
  • Realizacją dźwięku zajmuje się Jacek Młodochowski, który wiedzę i doświadczenie zdobywał między innymi w nowojorskim studiu The Magic Shop. To on będzie odpowiedzialny za Wasze brzmienie, mix i mastering. Jesteśmy pewni, że efekt końcowy będzie znakomity. Gwarantujemy, że będziecie ze współpracy z nim zadowoleni. 
  • Prace studia koordynuje Sebastian Stachurski - event menedżer Estrady Rzeszowskiej, znakomity muzyk znany z formacji Portal Blues, Kłusem z Blusem, Piotr Nowak Band, ClapTone.

Jacek Młodochowski zaczynał karierę jako intern w The Magic Shop Recording Studio w Nowym Yorku w 1994 roku. Jak twierdzi, Magic Shop to było idealne miejsce do pracy i nauki jednocześnie, więc starał się wykorzystać tę okazję i stosunkowo szybko awansował na pozycję managera studia, a później inżyniera asystenta. W tym czasie miał przyjemność pracować z wieloma znanymi i szanowanymi artystami takimi jak: Suzanne Vega, Sheryl Crow, Lou Reed, Sonic Youth, Fun Lovin' Criminals, Monster Magnet, Medeski Martin and Wood. Miał również okazję podpatrzyć pracę znanych producentów, którzy byli wtedy klientami studia. Między innymi byli to Steve Rosenthal (Sheryl Crow, Monster Magnet), John Agnello (Dinosaur Jr., Triple Fast Action ), Mitchell Froom i Tchad Blake (Suzanne Vega, Los Lobos), Sean and Paul (Radiohead, Juliana Hatfield), Dave Sardy (Rolling Stones, Oasis) czy T Bone Burnett (Plant & Krauss). W 1998 roku pracował równocześnie w Tin Pan Alley Recording and Rehearsal Studio, gdzie swój wczesny materiał nagrywali The Beastie Boys.

Po powrocie do kraju Jacek zajął się realizacją i produkcją muzyki w znanym i cenionym w studiu SPAART w Boguchwale, niedaleko Rzeszowa. Pracował tam do do 2013 roku. W roku 2009 powołał do życia własną firmę, Big Bit Audio. Oprócz studia miksuje lub miksował dźwięk na żywo dla (między innymi) Ratatam, The Poise Rite, Jesus Chrysler Suicide, Neonovi, Brown, 004, Rockaway, Funky Flow, Aurora oraz projektów Pawła i Marcina Steczkowskich. Miksował również na największych krajowych festiwalach rockowych, w dużych klubach, małych klubach na festynach i imprezach firmowych. Jacek na co dzień współpracuje z kilkoma lokalnymi firmami oferującymi wynajem scen, nagłośnienia i oświetlenia oraz z lokalnymi stacjami radiowymi i telewizją.

Jacek Młodochowski jest również basistą zespołu Adapters.

​Foto: Michał Drozd.